Jak za dawnych czasów

Jak za dawnych czasów

Dobra koniec tego siedzenia w mieście. Jest weekend, pogoda kiepska ale i tak należy dotlenić swój organizm czymś więcej niż smogiem z nad Krakowa! Po całym tygodniu pracy, zakuwania do sesji, melanżowania (niepotrzebne skreślić) aby nie zwariować należy usiąść w zalesionym miejscu i nacieszyć oczy przyrodą. Ja znam takie miejsce pod Krakowem gdzie na dodatek można zjeść Jak Za Dawnych Czasów: chleb praojców ze smalcem bez wszelkich ulepszaczy, mięso świeże, ciasto z owocami z ogródka. I nacieszyć uszy rozmową lekką, dowcipną, weekendową.

 

 

Jak za dawnych czasów to mały niebiesko-biały domek w drodze do Pieskowej Skały. Parę metrów za znakiem Wola Kalinowska, po lewej jadąc od Krakowa, prawej - jadąc od Skały. Niby nic, chatka, parę ław a jednak miejsce to kryje w sobie coś więcej. Ma Janka. Janek siedzi na zapleczu i tak naprawdę nikt nie wie jak on to robi ale robi to bardzo dobrze. Wszystko pięknie pachnie, smakuje jeszcze lepiej a wygląda po prostu prawdziwie. Jeżeli macie ochotę na kiełbasę z grilla (pierwszy raz ktoś mi wreszcie przyrządził kiełbasę upieczoną na śmierć!!), golonkę w kapuście (zapach jest obłędny), zupę z byle czego, pajdę ze smalcem (ja uwielbiam piętki i wy-marudziłam sobie jedną :)), kiszonego ogórka i kawałek ciasta - nie ma lepszego miejsca niż to!!

Klimat jaki robią chłopaki sprzedający wszystkie wymienione dobroci jest bezcenny. Dawno nie śmiałam się tak, jak słuchając ich żartów i kąśliwości. A jeżeli wnikniecie trochę głębiej to dowiecie się, że oni tak jak Wy też uciekli na chwilę od swojego miejskiego życia, w którym zajmują się zupełnie czymś innym. Warto pociągnąć ich za język ale przede wszystkim warto zobaczyć wyluzowanych ludzi, zasmakować w prawdziwym, Jak Za Dawnych Czasów jedzeniu i nacieszyć oczy otaczającym Was krajobrazem.

W tym miejscu, niecałe 20 km od Krakowa, rozdają dobre humory na cały weekend. A i Wasza kieszeń pozostanie bez szwanku. W trzy osoby za wszystkie wyżej wymienione pozycje zapłaciliśmy 53 zł.