Jak za dawnych czasów na Placu Imbramowskim!

Jak za dawnych czasów na Placu Imbramowskim!

Radość. Tak, zdecydowanie radość była tą emocją, kiedy okazało się, że replika niebieskiej budki z Woli Kalinowskiej znajduje się 3 km od mojego domu - na Placu Imbramowskim. Jak za dawnych czasów nie tylko można odwiedzić w weekend w pięknej malowniczej Woli Kalinowskiej położonej niedaleko Ojcowa. Można codziennie kosztować smakołyków wyrabianych przez Praojca, który w każdy swój produkt wkłada nie tylko ciężką pracę ale również duszę.

 

Pierwsze rzucają się w oczy wielkie bochenki chleba. Na zakwasie, z chrupiącą skórką, ciężkie i mięsiste, są doskonałe do kawałka wiejskiej kiełbasy, której zapach kręci w nozdrzach. Trzeba mocno się powstrzymać aby nie rzucić się w ferworze głodu na te pyszności. Kiedy pierwszy zew opadnie można skupić swój wzrok na wędlinach przygotowanych według receptur przekazywanych z pokolenie na pokolenie, domowej roboty smalcu, konfiturach i ciastach.

 

Budkę znajdziecie na końcu parkingu po lewej stronie za szlabanem. Plusem jest to, że można przy niej bezpośrednio zaparkować. W środku szukajcie Praojca - Janka, który zaczaruje Was tak jak mnie, kulinarnymi opowieściami.

 

 

 

  • Date:2 kwietnia 2014

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*