Królowie Pastrami!

Królowie Pastrami!

Za każdym razem, ale to za każdym kiedy patrzę na ich zdjęcia pastrami na FB leci mi ślinka. To jakiś odruch bezwarunkowy, słowo daje nie jestem w stanie się powstrzymać!

IMG_3664 IMG_3658

Wybrałam się tam na śniadanie, bo nadal uważam, że Kraków cierpi na brak dobrych miejsc ze śniadaniem. Nie, nie chodzi mi tu o hummusy (chociaż bardzo lubię) i płatki jaglane (te mniej) czy ostatnio modną szakszukę, tylko śniadanie. Fajne, swojskie, żeby człowiek miał wybór i zjadł mięso i jajka zwyczajne, i dobry chleb, i omleta, i pastę z avocado z łososiem czy serek biały ale nie twarożek - zwykły ludzki serek biały.

IMG_3846 IMG_3847

W Food & People mogę zdecydowanie polecić Wam dwie rzeczy: Omlet na słodko (6zł) i Śniadanie z Pastrami (15 zł) czyli jajka po benedyktyńsku na pastrami. Obie te pozycje są bezdyskusyjne. Omlet jest puszysty, ma dużo owoców i jego rozmiar zdecydowanie zaspakaja głód. Za to śniadanie z pastrami... mmm no niebo w gębie. Ten moment kiedy płynny środek jajka, miesza się z delikatnym ale wyraźnie przyprawionym pastrami... bezcenny. Patrząc na menu śniadaniowe myślę, że miejsce ma potencjał. Popracowałabym nad pieczywem i zestawem śniadaniowym, który brzmiał zachęcająco - jednak w obecnej formie zdecydowanie drugi raz bym go nie wzięła. A szkoda. Odrobina pastrami zamiast zwykłej szynki, regionalny ser żółty i biały, pomidorek, świeży chleb i bułki, i mamy zestaw idealny.

Od lat w temacie mojego śniadania na mieście króluje NOVA. Ale naprawdę od lat i nigdy jeszcze nie zawiodłam się na śniadaniu w tym miejscu. Tylko czasem człowiek by chciał gdzieś iść i nie spotykać tych samych, skacowanych twarzy po imprezie. Tylko tak wiecie.. usiąść..wiedzieć, że w menu jest wszystko to, czego potrzebuje. A nie, że tu podają super to, a tam super tamto, a jeszcze gdzieś indziej zjem ja ale mężczyzna już nie. No nie. Nadal szukam swojego miejsca śniadaniowego, może ktoś mi coś poleci? (oprócz mojego stołu pod Altanką ;> ).

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz