Najlepsza Pizza w Krakowie? Trzy Papryczki

Najlepsza Pizza w Krakowie? Trzy Papryczki

Tak, jak zapowiadałam wybraliśmy się szlakiem poszukiwań najlepszej pizzy w Krakowie i okolicach. Na pierwszy ogień wybraliśmy znaną pizzerię Trzy Papryczki. Lubię kiedy miejsce jest dedykowane i wyspecjalizowane w jakimś jednym smakołyku. Menu w Trzech Papryczkach zdecydowanie zdominowała pizza i powiem Wam, że to była bardzo przyjemna wizyta.

 

Przede wszystkim piec opalany drewnem nie tylko robi świetny klimat w pizzerii, w której jest przyjemnie ciepło. Nadaje on pizzy niesamowitej chrupkości i aromatu. Ciasto jest cienkie, z pękającymi bąblami ale nie przesuszone i nawet powiedziałabym, że nieco puszyste. Co mnie urzekło w tej pizzerii? Kreatywność serwowanych pizz. Oprócz klasyków znajdziecie między innymi: Pizze z pieczonym indykiem, avocado i migdałami czy Pizza z chorizo, grillowaną papryką i czerwoną fasolą.

 

My zdecydowaliśmy się na kilka kombinacji: pizza z chorizo, wędzonym serem scamorza i żurawiną ( 26 zł) połączona z  Pizza Con Olive - Pasta z czarnych i zielonych oliwek, anchois, mozzarella (26 zł). I to była jedna mieszanka składająca się z dwóch pizz. Duża pizza jest przyzwoita ale wielkość nie jest tym, czym szokują Trzy Papryczki. Za to połączenie chorizo z wędzonym scamorza i żurawiną było szokująco fajne, bo chociaż z przyjemnością sięgnęłabym po ten zestaw solo, tak jako składnik pizzy miałam pewne obawy. Poprosiłam nawet aby żurawina była podana osobno - tak na wszelki wypadek - okazało się to zupełnie zbędne ponieważ całość komponowała się genialnie. Druga połowa nie zaskoczyła mnie aż tak bardzo. Uwielbiam tapenade z oliwek, mogę jeść ją dwoma łyżkami na raz, a na cienkim cieście pizzy... po prostu palce lizać.

 

Drugi zestaw jaki wypróbowaliśmy to firmowa: Trzy Papryczki - łagodna lub bardzo ostra z grillowaną papryką, czosnkiem, anchois i salami (27 zł) oraz Pizza Frutti di Mare - owoce morza, cebula, rozmaryn, mozzarella (29 zł). Zestaw bez szokujących połączeń ale z pysznym, włoskim salami, całymi papryczkami, dobrze przyprawiona. Nie zawodzi. Właśnie o to mi chodziło. Żeby znaleźć takie miejsce, które nie zawiedzie mnie kiedy przyjdzie ochota na pizze!

 

  • Date:23 stycznia 2013

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz