Podgórski Salon Degustacyjny

Podgórski Salon Degustacyjny

Chyba dawno żadne miejsce nie zaskoczyło mnie jak to. Z pozoru zwykły pub, bardziej a właściwie przede wszystkim na mecz niż randkę, z pozoru normalne, schludne, nieco przypominające salon gier wnętrze ale...

 

Kiedyś Mama mi powiedziała, że wszystko co powiemy przed słowem "ale" nie ma tak naprawdę znaczenia. I dziś pisząc dla Was recenzję tego miejsca doskonale rozumiem, co miała na myśli. Dlaczego?

 

Dlatego, że z pozoru nie rzucające na kolana miejsce, rozbroiło mnie niezwykłą kolekcją piw z całego świata, kreatywnością, piękna obsługą oraz dobrą kuchnią. Ponieważ jednym z moich ulubionych alkoholi jest piwo, przyznam, że z zaciekawieniem patrzyłam na etykiety. Warto się wybrać i przetestować kilkanaście rodzajów tego trunku, zwłaszcza, że jest to "konik" właściciela i trudno go w tej dziedzinie doścignąć.

 

Magistrat, Ludwinek czy może Kopiec Kraka? Nie, nie proponuje Wam wycieczki po Podgórzu tylko naprawdę smakowite burgery, świetnie skomponowane i podane z kilkoma sosami do wyboru. Już kiedyś udało mi się rozpętać wojnę o kawał bułki z mięsem i dziś z pełną premedytacją dorzucam swoje kolejne trzy grosze czyli Podgórski Salon Degustacyjny. Moje Wzgórze Lasoty (13 pln za małego) z oscypkiem i żurawiną (tak tak i z ogórkiem kiszonym, sałatą, pomidorem, mięsem, serem, cebulą) dorównywał Ks Korona (14 pln mały), który dla odmiany zawierał zamiast wołowiny schab marynowany w ziołach i zielonym pieprzu. Burger nie musi być nudny. Taka sytuacja moi drodzy.

 

 

A sytuacja polepszała się z chwili na chwilę, kiedy na stole wylądowała deska z idealnie przygotowanym na medium rare stekiem, z furą frytek pieczonych na sposób belgijski (34 zł). Tak, zjadłam cały i jeszcze oblizałam palce bo jeśli o mięso chodzi to jest to absolutna podstawa mojej diety.

 

 

Piękna kelnerka, na której z przyjemnością zawieszał oczy mój degustacyjny towarzysz, przyniosła również karkówkę marynowaną w oliwie, soku  z pomarańczy i limonki oraz w ziołach (24 zł) zostawiając niezatarte wspomnienie. I smaku karkówki i urody Pani kelnerki...

 

 

Drogie Panie zdradzam Wam właśnie sekret na kolejną parę butów. Nazywa się on Podgórski Salon Degustacyjny 😉

 

 

  • Date:13 czerwca 2015

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz