Święto pizzy!

Święto pizzy!

Nic dziwnego, że doczekała się swojego święta. Chyba nie znam osoby, która by jej nie lubiła. Owszem, niektórzy wolą ją na cienkim cieście, inni na grubym. Jednym wystarczy kilka składników, drudzy lubią kiedy jest ich dużo. Jednak tych wszystkich ludzi łączą trzy podstawowe ulubione składniki: mąka, woda, drożdże.

 

My lubimy pizze bardzo. Robimy ją przynajmniej raz w tygodniu odkąd w naszym domu pojawił się kamień do pizzy. To świetna zabawa, dlatego ostatnio podczas ferii wciągnęliśmy w nią dzieci, które przygotowały swoją pizzę same. Pizzę nie byle jaką, bo chyba jedną z dwóch z "sieciówek", którą naprawdę bardzo lubię. Domino's Pizza była jedną z moich ulubionych kiedy mieszkałam w Warszawie. Nie tylko ze względu na bliskość mojego domu i możliwość zamówienia jej on-line. Bardzo lubię jej ciasto, które jak ostatnio podejrzałam w jednej z pizzerii w Krakowie, ma charakterystyczny smak ze względu na... kukurydzę. Zmielona na mąkę zapobiega przyczepianiu się ciasta do blatu. W domu zrobiliśmy bardzo podobną, znalazła się na niej mozarella, pikantne salami, marynowany kaktus.

 

A ponieważ nie lubię być gołosłowna, sami ją wypróbujcie. Dla pierwszych zalogowanych ośmiu osób, które prawidłowo odpowiedzą pod tym postem na pytanie*: ile lokali Domino's Pizza znajduje się w Krakowie i gdzie? Mam zaproszenia na dowolną pizze w Krakowie za 1 zł! Smacznego!
* liczy się pierwsza, pełna i poprawna odpowiedź.

 

 

 

  • Date:9 luty 2014

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*