Tak, tu się zatrzymaj koniecznie!

Tak, tu się zatrzymaj koniecznie!

Usiądź wygodnie bo Sofa w Tarnowie wciągnie cię na dłużej.  Jest pysznie, jest smacznie i nietuzinkowo. Powiem Wam uczciwie, że ten dział powstał dlatego, że dużo podróżuje i przejeżdżając przez miasta w Polsce zawsze mam dylemat gdzie zjeść. Poszukiwania w Googlach zazwyczaj zawodzą. Kończę na pizzy i to nie do końca dobrej.

IMG_3827 IMG_3831

Przez Tarnów zdarza mi się przejeżdżać często. Do tej pory mało odkryte miasto z klimatycznym co prawda Rynkiem, nie zachęcało do postoju. Aż do teraz. Bo restaurację Sofa prowadzą pasjonaci. Ludzie, którzy postawili na dobre jedzenie, naturalne składniki, lokalnych dostawców i ciężką ale to naprawdę ciężką pracę. Wielu z Was nie zadaje sobie sprawy ile wysiłku trzeba włożyć aby lokal osiągnął poziom o jakim marzy się od dnia otwarcia. Trzeba w nim być, trzeba w nim żyć. Doświadczać błędów na własnej skórze i doskonalić go czasami walcząc z wiatrakami po stokroć.

IMG_3828 IMG_3830

Jest jednak o co walczyć i o tym przekonacie się właśnie w Sofie. Fajnie skomponowane menu, pełne różnorodnego jedzenia. Trochę dla wegetarian, wegan, bezglutenowców, trochę dla mięsożerców.  Świeże warzywa, owoce, lokalny nabiał. Śniadanie, obiad, lunch, przekąska, słodkie - właściwie to miejsce zamyka się w kilku potrzebach dnia. I oprawa. Piękne wnętrze to jedno ale sposoby podania jedzenia to zupełnie inna historia. Nie nadążycie tu za detalami. Widać perfekcyjną rękę i zero kompromisów.

IMG_3546 IMG_3545 IMG_3833

Lasagne mięsna (24 zł), fajnie podana w ciepłym naczyniu, wyraźnie przyprawiona i zapieczona ale nie przypieczona. Penne all’arrabbiata (19 zł) aromatyczne, dużo parmezanu, rukoli.. naprawdę robi robotę. Szczerze Wam powiem, że gdybym wiedziała, że w Sofie karmią i poją tak dobrze, została bym nieco dłużej ale niestety czas podróży skracał się niemiłosiernie.

Polubiłam to miejsce bardzo. Z przyjemnością wybiorę się tam na śniadanie bo o tyle mnie to miejsce zafascynowało, że uważam iż warto jechać z Krakowa po to, żeby tam zjeść.

Sofa

ul. Wałowa 15

Tarnów

  • Nazwa recenzowanego produktu, przedmiotu, miejsca.:Sofa (Tarnów)
  • Date:2017.04.16

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz