Happy Fooding – pierniczenie

Happy Fooding – pierniczenie

Zacznę od tego, że to był naprawdę produktywny fooding! Zrobiłyśmy około tysiąca pierników, pływałyśmy w lukrze, kulki ozdobne wychodziły mi nosem   a rozmowom, śmiechom i wina nie było końca! Bardzo się cieszę, że mogłam Was wszystkich gościć u siebie! Przepis na pierniczki znajdziecie klikają TU.

A skoro o winie mowa, to bardzo dziękujemy ekipie z SOLOVINO za dobranie nam win. O zupie meksykańskiej, którą podałam podczas foodingu już Wam pisałam i genialnym, aczkolwiek kontrowersyjnym doborze do niej białego wina Terre di Orazio Dry Muscat 2012.  Za to klasyczne  Cabernet Sauvignon z węgierskiej Matry od Benedeka, które zdecydowanie podkręciło smak mojego wywaru.

Natomiast wino polecone do pierników dla mnie jest najlepszym jakie piłam z oferty SOLOVINO. A jak sięgniecie do archiwum znajdziecie również bardzo dobre wino do pizzy oraz do mojego grzybowego risotto.

Ponieważ w większości domów, także i w moim, na stole w Święta pojawi się piernik lub pierniczki, proponuje Wam podanie go z półsłodkim, białym  Sargamuskotaly Zenit , 2012. Piękny zapach dojrzałych owoców (morela, owoce tropikalne), smak zrównoważony – jest w nim sporo słodyczy ale jest też kwasowość dzięki czemu wino nie jest mdłe. Bardzo łatwo się go pije, tym bardziej że nie ma dużo alkoholu!  Pyszne wino z ciastami i  deserami ale pasuje też do dań orientalnych. Samo, bez jedzenia też szybko zniknie z butelki. Ten typ tak ma. Piękna, smukła butelka. To może być bardzo udany prezent podczas świątecznych wizyt. Cena tego wina to 34 zł ale SOLOVINO przygotowało specjalną ofertę: 15% rabatu przy zestawie sześciu win. Cena poniżej 30 zł za takie wino to niezła okazja, dlatego jeżeli ktoś jest chętny niech się zgłasza!

 

Dla tych co szukają trochę więcej informacji o zaproponowanym winie, SOLOVINO mówi tak:

"Sargamuskotaly Zenit, 2012, 11,5% jest to wino węgierskie z regionu Matra na północy Węgier (sąsiaduje od wschodu ze słynnym Egerem). Wina z Matry trudno będzie znaleźć w Polsce. Traktujemy ten region i samego producenta – małą winiarnię  Benedek - jako nasze duże odkrycie. Matra znana jest bardziej z produkcji win białych głownie z lokalnych odmian winorośli ale w ostatnich latach osiąga też coraz lepsze wyniki w winach czerwonych. Oferta solovino.pl to potwierdza – wina czerwone i białe trzymają równy poziom, trudno wyróżnić którykolwiek z kolorów."

 

 

 

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

*